Srub postavený za 32 hodin a bez hřebíků

Na opuštěné vinici v regionu Priorat ve španělském Katalánsku byla během 32 hodin postavena malá chatka s blokovým systémem – bez šroubů a hřebíků –, která sloužila jako demontovatelný přístřešek pro umělce, řemeslníky a kohokoli, kdo chce na tomto „zapomenutém místě“ najít inspiraci.

Chata o ploše 6,5 m3 je součástí „Camp Commons“, putovního tábora, který se bude každých 5 až 6 let přesouvat mezi zapomenutými územími. Aixopluc (katalánsky „úkryt“), skupina stojící za projektem, si klade za cíl vytvořit „úkryt nápady“ v této nové divočině.

„Muzikant může vyjádřit svůj návrh prostřednictvím písně; biolog dokáže vysvětlit strategii posílení některé části ekosystému; spisovatel, pohádka; architekt, přístřešek vyrobený z dostupných zdrojů; enolog, nový způsob výroby vína.

Všechny tyto dokumenty jsou vytvářeny in situ a stávají se mapováním místa a jeho možností, stopami vašeho života v tomto ekosystému.“ Všímat si procesu „renaturalizace“, který začíná v mnoha západních zemích (po přehnaném rozvoji v minulých staletích), spíše než opouštět tyto samotná nová divoká místa, skupina doufá, že se stanou pozitivními činiteli pro změnu v těchto nově společných prostorech.