Takto vypadá 100% pasivní solární dům pro klidný důchod

V tomto videu se seznámíme s Connie a Craigem z Wind Chasers. Jsou to manželé v důchodu, kteří si postavili pasivní solární pozemskou loď 100% mimo síť pomocí plánů, které koupili od Mikea Reynoldse. Pár postavil pozemskou loď, protože chtěli žít ekologicky udržitelným životním stylem.

Chtěli ale také žít finančně udržitelným životním stylem, který by jim umožnil pohodlný odchod do důchodu. Stavba tohoto domu z recyklovaných pneumatik a portlandského cementu je stála zlomek toho, co by stál běžný dům, a 1200 recyklovaných pneumatik, které potřebovali, dostali zdarma!

Kromě nízkých nákladů na výstavbu neplatí žádné účty za údržbu domu. Používají solární energii místo toho, aby byly připojeny k vodní elektrárně. Sbírají dešťovou vodu místo toho, aby byly napojeny na obecní vodu. Ukládají energii ze slunce v tepelné hmotě svého domova, místo aby měli pec.

Pár dokonce pěstuje spoustu vlastních potravin ve svém pokojovém květináči, jako jsou rajčata, sladké brambory, banány, mrkev – co si jen vzpomenete! Květináč také uchovává energii ze slunce, aby pomohl udržet stabilní teplotu v domácnosti.