Karavan jako žádný jiný – Neuvěřitelný vůz Unity

Unity Wagon se nachází na velkolepé permakulturní farmě mimo Melbourne v Austrálii. Tento malý dům na kolech ve stylu karavanu, postavený umělcem Stevem Areenem, je zcela jedinečný a naprosto krásný.

Steve je talentovaný DIY stavitel, který má talent pro vytváření jedinečných a hravých staveb. Neuvěřitelný domek s kopulí, který postavil v Thajsku, byl ve skutečnosti jedním z domů, které mě inspirovaly k tomu, abych se dozvěděl více o pozemském stavitelství a přírodních domovech.

Jeho novým drobným počinem je Unity Wagon, postavený na přívěsu o rozměrech 5 x 10 stop (1,5 x 3 m) a plný velmi chytrých designových nápadů. Toto je funkční karavan, ale zároveň slouží jako domov pro Steva, když je v Austrálii.

Záměrem je nakonec otevřít i toto jako farmářský pobyt na permakulturním pozemku, až bude Steve v zámoří. Plocha byla zvětšena o několik stop v obou směrech díky zakřivenému tvaru karavanu, ale aby byl prostor skutečně funkční, Steve začlenil několik velmi chytrých designových nápadů.

Design postele je neuvěřitelně chytrý. Přes den má velikost jednolůžka, ale v noci se dá v případě potřeby rozšířit na dvojlůžko. Steve to nazývá svou optimisticky se rozšiřující postelí.