Jak postavit cihlovou zeď – umění pokládat cihly

Ať už chcete postavit malou zídku na konci vaší terasy nebo šestistopou zeď, před položením první cihly se musíte naučit několik základů. Budete-li se řídit tímto průvodcem, ušetříte si peníze a skončíte se zdí, která vypadá skvěle. Umění pokládání cihel je dobrá dovednost, kterou se musíte naučit, pokud chcete posunout své kutilství na další úroveň. Toto video z Bunnings Warehouse vám ukáže, co obnáší stavba cihlové zdi.

Když jste se svou ‚cvičnou‘ stěnou spokojeni, můžete začít svůj kutilský projekt s větší jistotou a know-how. Zednická linka funguje jako vodítko pro zakládání cihel v dokonale rovných řadách. Je vyroben ze dvou zednických bloků s drážkami pro držení zednické linie.

Připevněte bloky na oba konce řady cihel, přičemž šňůra je pevně stažena. Horní část každé cihly v řadě by se měla dotýkat horní části řádku. Většina zdí vyžaduje na koncích menší cihly. Před řezáním cihlu umístěte do lože s pískem nebo špínou, abyste absorbovali náraz z úderu.

Umístěte ostrý konec cihlového dláta na linii, kde chcete řezat. Kladivem poklepejte na konec dláta a narýhujte rýhy na všech čtyřech stranách, kde je třeba cihlu proříznout. Po naříznutí čar držte dláto na jedné z nich, mírně nakloněné ke straně cihly, která bude držena, a použitý na zeď. Druhou rukou udeřte kladivem do rukojeti dláta. Úder by měl cihlu čistě rozlomit na dvě části.